Zapytaj o stawkę
W ciągu 3 godzin w dni robocze po otrzymaniu zapytania nasz kierownik klienta skontaktuje się z Tobą.
Wypełnij formularz i nasz specjalista oddzwoni do Ciebie w najbliższym czasie
Godziny pracy Pon - Pt 08:00 - 20:00
ul. Bartycka 22B, lok. 21A, Warszawa, 00-716
Zapytaj o stawkę

Przewóz towarów niebezpiecznych klasy 6.1 z Chin do Europy transportem samochodowym

Trasa: Chiny – Europa

 

Towar: chemia niebezpieczna w beczkach na paletach – klasa zagrożenia 6.1 (chemia dla rolnictwa).

 

Nie wszyscy przewoźnicy, zarówno chińscy, jak i europejscy mają możliwość transportu towarów niebezpiecznych klasy 6.1 (substancje toksyczne). Nasza firma jest w stanie zorganizować taki przewóz.

Cechy szczególne

Towary niebezpieczne można przewozić tylko przez Alashankou – Dostyk (Chiny – Kazachstan). Ponadto w celu tranzytu przez Republikę Kazachstanu takiego niebezpiecznego towaru koniecznym jest otrzymanie zezwolenia na miesiąc przed tranzytem. W tym celu należy od razu podać numer samochodu, co bardzo często jest niemożliwe w takich przypadkach. Nasza firma posiada sprawdzonych podwykonawców chińskich, którzy zorganizowali tranzyt tego towaru po terytorium Kazachstanu.

Jednak wystąpił problem: zakład producent tego towaru nie miał zezwolenia na tranzyt lądowy wymienionego towaru niebezpiecznego klasy 6.1. Istniały zezwolenia tylko na transport drogą morską, co w naszych realiach jest niemożliwe. Nasz partner skontaktował się z zakładem producentem i udzielił mu konsultacji w zakresie uzyskania takiego zezwolenia. Następnie ładunek został umieszczony w 2 standardowych tentach, wyposażonych we wszystkie dokumenty do tranzytu podobnych towarów przez Kazachstan.

Oba pojazdu bezproblemowo dostarczyły towar do magazynu celnego w Alashankou w celu przeładowania do SVH (magazynu czasowego składowania) i dokonania odprawy celnej oraz przeprowadzenia czynności przeciwko COVID-19.

Po zakończeniu tych procedur dostarczyliśmy pojazdy naszej firmy do następnej dostawy już odprawionego towaru do docelowego urzędu celnego.

Czas tranzytu z uwzględnieniem wszystkich formalności i kolejek na przejazdach granicznych – to 20 dni.

ZAPYTAJ O STAWKĘ

W ciągu 3 godzin w dni robocze po otrzymaniu zapytania nasz kierownik klienta skontaktuje się z Tobą.

WYBIERZ DODATKOWĄ USŁUGĘ

PODZIĘKOWAĆ!

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Nasz menadżer
wkrótce się z Tobą skontaktuje.